Dekoratyviniai Šermukšniai

Šermukšnių pasaulyje yra 85 rūšys ir šimtai veislių. Mūsų medelyne galima įsigyti apie 50 įvairiausių rūšių ar veislių... Kai kurių "dekoratyvinių" šermukšnių vaisiai ne tik gražūs, bet ir gana skanūs. 


Subalpinio regiono šermukšnių rūšis, auganti vidurio ir pietų Europos kalnuose (gausiausiai Prancūzijoj), iki 2500 metrų virš jūros lygio. Mažo augumo (iki 2-3 metrų), Žiedai  šviesiai rožiniais.  Vaisiai raudoni, ovalo formos 10 -13 mm skersmens.

(Sorbus latifolia). Medis iki 16 metrų aukščio (skiepytas į paprastąjį šermukšnį užauga perpus mažesnis) ir 5-8 metrų pločio laja. Lapai 6-10 cm ilgio ir 5-8 cm pločio, plačiai elipsiški. Pamatinėje dalyje yra 1-3 poros palyginti negilių trikampiškai kiaušiniškų skiaučių. Kraštai aštriai pjūkliški. Lapų apatinė pusė pilkšvai ar baltai veltiniškai plaukuota. Rudenį lapai nusidažo ryškiai raudona spalva.Žiedai balti , stambūs 1,2-1,5 cm skersmens, susitelkę 7-10 cm skersmens puriuose skėtikuose žiedynuose. Žydi gegužės pabaigoj – birželio pradžioj. Vaisiai stambūs, iki 1,5 cm skersmens, kūgiški, geltonai rudos( bronzinės) spalvos, taškuoti. Valgomi , subręsta rugsėjo pabaigoj.

 1917 m atrinktas Vokietijoj. Lėtai augantis medis iki 6-10 m aukščio ir 2-4 pločio. Lapai elipsės formos platūs iki 15 cm ilgio, pilkšva viršutine puse ir tamsia apatine (rudenį geltoni). Vaisiai raudoni, iki 2 cm skersmens, apvalūs, prinoksta spalio mėn.