Obelys

Obelis- vienas populiariausių sodo augalų. Jų yra išvesta tūkstančiai veislių... Savo “kolekcijoj- bandymų lauke” esame išbandę auginti daugiau nei 100 veislių... Kasmet dauginame ir pateikiame prekybai iki 50 skirtingų veislių sodinukų. Dauguma jų skirtos mėgėjiškiems  ar ekologiniams sodams - atsparios rauplėms ir kai kurioms kitoms ligoms.  Turime ir “sugyventinių” – dvi skirtingos veislės viename medelyje.


 

Rusiška, ankstyva žieminė, imuni rauplėm obelų veislė. Medžiai augūs, šakos auga beveik stačiu kampu –lengva formuoti vainiką. Vaisiai vidutinio dydžio, ryškiai raudonai –avietiniai. Minkštimas baltas su rausvomis gyslelėmis, smulkiai grūdėtas, sultingas, saldžiarūgštis. Vaisiai skinami rugsėjo vidury, išsilaiko iki sausio.

 

Latviška veislė, atrinkta iš antaninio sėjinukų. Vėlyva rudeninė. Vaisiai antaninio aromato ir spalvos, bet saldūs. Išsilaiko iki naujųjų metų.

 

 

JAV nuo 1884m.( Masačusetsas). Labai atspari miltligei ir rauplėms. Vėlyva rudeninė veislė, prinoksta rugsėjo pabaigoj (laikosi iki gruodžio mėn.).Vaisiai patrauklios išvaizdos. Minkštimas beveik geltonas, gan minkštas, sultingas, saldus, aromatingas . Puikiai tinka pyragams ir kitiems kepiniams.