Trešnės

Mūsų medelyne auginamų trešnių vaisiai sunoksta , priklausomai nuo veislės, nuo birželio pradžios iki rugpjūčio pradžios. Vaisių spalva –nuo šviesiai geltonos iki tamsiai raudonos, beveik juodos. Trešnės ne tik skanios , bet ir greitai numalšina alkį, aktyvina virškinimą, gerina nuotaiką. Pasirenkant sodinukus svarbu neužmiršti, kad trešnės yra kryžmadulkės – reikia sodinti mažiausiai du medelius skirtingų veislių! Mes dauginame tik vieną savidulkių trešnių veislę “Stela”, kuri gerai dera ir viena pati. Klientams pageidaujant, pradėjome auginti ir po dvi skirtingas veisles įskiepytas viename medyje.

Trumpai apie vyšnias ir trešnes

(Rusija) - Vidutinio augumo , plačiu vainiku, labai atspari šalčiui ir saulės nudegimams. Vaisiai 4-5g, šviesiai raudoni , saldūs , atsparūs puviniui,labai lietingu oru vaisiai trūkinėja. Labai derlinga ir dera pastoviai. Prinoksta liepos pabaigoj. Labai gera apdulkintoja kitoms veislėms.

BRIANSKAJA_ROZOVAJA 

 

Vėlyva (prinoksta liepos antroj pusėj) . Vaisiai tamsiai raudoni, tvirtu , standžiu minkštimu, atsparūs trūkinėjimui.

(Brianskas) - Vidutinio ankstyvumo. Veislė atspari šalčiui ir saulės „nudegimams“, kokomikozei.Reguliariai ir gausiai dera. Vaisiai stambūs (5,5 – 7 gr.)tamsiai raudoni, tvirti, labai skanūs (pagal vitaminų kiekį, geresni už pietinių veislių) , transportabilūs. Atspari vaisių puviniui. Sunoksta liepos pradžioj. Apdulkintojos „Iputj“, „Revna“ , „Brianskaja rozovaja“, „Ovstuženka“.

Trešnė TJUČEVKA TJUČEVKA