Obelys

Obelis- vienas populiariausių sodo augalų. Jų yra išvesta tūkstančiai veislių... Savo “kolekcijoj- bandymų lauke” esame išbandę auginti daugiau nei 100 veislių... Kasmet dauginame ir pateikiame prekybai iki 50 skirtingų veislių sodinukų. Dauguma jų skirtos mėgėjiškiems  ar ekologiniams sodams - atsparios rauplėms ir kai kurioms kitoms ligoms.  Turime ir “sugyventinių” – dvi skirtingos veislės viename medelyje.


NAUJIENA

Ginger Gold buvo atrastas kaip atsitiktinis sodinukas, augantis šalia Golden Delicious sodo Virdžinijoje septintajame dešimtmetyje. Spalva, forma ir išskirtinis ilgas kotelis identifikuoja jį kaip „Golden Delicious“ giminaitį. Tačiau  noksta rugpjūčio viduryje arba pabaigoje. Neįprasta ankstyvam obuoliui, tačiau vėlgi atspindintis Golden Delicious kilmę, jis puikiai išsilaiko  šaldytuve  kelias savaites. Vaisiai geltoni.

Skonis yra gana švelnus ( šiek tiek aštresnis nei Golden Delicious), saldus. Vienodai tinka valgyti šviežią ar perdirbti.

(Švedija)- Pati ankstyviausia (mūsų kolekcijoj) vasarinė veislė, vaisius sunokinanti kartais jau liepos pirmom dienom. Vaisiai vidutinio dydžio, rūgščiasaldžiai, sultingi. Labai atspari šalčiams ir rauplėms.

PIRJA

Vasarinė, ryškiai raudonais, traškiais , saldžiarūgščiais obuoliais veislė . Kanada.