Rimantas Stankūnas Klaipėdos mugėje
Rimantas Stankūnas Klaipėdos mugėje

Vakar prasidėjusi ir iki sekmadienio pavakarės truksianti jau tryliktoji vaismedžių, dekoratyvinių augalų bei gėlių mugė "Rudens spalvos", vykstanti sodo centre "Frezija" prie Klaipėdos valstybinės kolegijos (Jaunystės g. 1), stebina lankytojų gausa, o šie stebisi pasirinkimo įvairove.

Į tradicinę rudens šventę šiemet suvažiavo 75 sodininkai iš įvairių Lietuvos regionų ir miestų, taip pat ir iš Latvijos. Per tiek metų susibičiuliavę su mūsų krašto gamtos mylėtojais mugės dalyviai yra labai laukiami, nes pirkėjai per tuos metus įsitikino jų sąžiningumu. Jie žino, kad nebus taip, jog pasisodinai viena, o užaugo kas kita.

"Lietuvoje tokių mugių yra daug, tačiau mūsiškė išsiskiria tuo, jog ji yra tarsi didelė šeimos šventė. Mes šiltai pabendraujame su kiekvienu dalyviu, gamtos mylėtojais, juos pavaišiname kava, gardumynais. Teikiame nemokamą informaciją ir konsultacijas", - sakė Klaipėdos sodo centro "Frezija" direktorė Živilė Kristutienė.

Šį rudenį mugės paletė - nuo miniatiūrinių granatų iki iš lietuviškų spygliuočių suformuotų bonsų medelių. Itin populiarūs vitaminingųjų šilauogių krūmai, kurių lankytojai džiaugiasi galintys įsigyti nemažai rūšių. Mūsų krašte populiarios ir Anykščių rajono daržininko auginamos braškės. Ir, be abejo, vaismedžiai. Pasisodinęs šeimyninėmis vadinamas obelis ir kriaušes gali tikėtis, kad vieno medžio kamieną paskiepijus 3-9 kartus, medis atves sultingus skirtingo skonio vaisius. Mugė turtinga riešutmedžiais ir spygliuočiais bei lapuočiais, daugiametėmis gėlėmis, naujai išvestomis kvapių rožių rūšimis.

"Paragaukite šermukšnio uogų - suprasite, kodėl užsikrečiama "šermukšnių liga". Tai ir nepaprastas grožis, ir skonis, ir sveikata", - sakė vaismedžių augintojas iš Joniškio rajono Linkaičių kaimo Rimantas Stankūnas.

Prie jo su žmona Rūta užaugintų riešutmedžių, gervuogių, eržkėtrožių krūmų nusidriekusi pirkėjų eilė sušneko apie tai, jog Rimantas - ne tik patikimiausias sodininkas, bet ir rūpestingiausias: gali bet kada jam skambinti ir klausti patarimo. Tačiau ir kitus "savus" sodininkus apspitę pirkėjai kalbėjo panašiai.

Beje, mugės prekybininkai siūlo jaukius sodo namelius, pavėsines, šuns būdas, medines tvoreles, sodo baldus, atsparius šalčiui vazonus, elegantiškus fontanėlius ir dekoratyvinius akmenis.

Vakarų Ekspresas