Dekoratyviniai Šermukšniai

Šermukšnių pasaulyje yra 85 rūšys ir šimtai veislių. Mūsų medelyne galima įsigyti apie 50 įvairiausių rūšių ar veislių... Kai kurių "dekoratyvinių" šermukšnių vaisiai ne tik gražūs, bet ir gana skanūs. 


Medis iki 7-8 m. aukščio ir 5,5m. skersmens laja. 1915 metais aptiktas Japonijoj. Lapija labai graži: vasarą- tamsiai žalia, pavasarį ir rudenį-gelsvai purpurinė. Apie 9mm skersmens, kartūs, ryškiai raudoni vaisiai- natūralus vitamininis priedas paukščių ir galvijų pašarui. Vitamino C yra keturis kartus daugiau, nei Sorbus aucuparia (219 mg %).

SORBUS RUFO-FERUGINEA SORBUS RUFO-FERUGINEA

Sorbus cashmiriana forma rožiniais vaisiais. Rudenį lapai rausvai violetiniai. Siaura laja. Derėti pradeda labai anksti ( neretai jau antrais metais), labai derlingi.

KIRSTEN PINK

Paprastojo šermukšnio svyruoklinė forma. Medžio aukštis priklauso nuo skiepijimo vietos. Žiedai iki 1cm skersmens, susitelkę stambiuose skydeliuose, balti. Žydi gegužės pabaigoj – birželio pradžioj. Mėgsta saulėtas ar dalinai užpavėsintas, drėgnokas vietas. Nemėgsta šarminių dirvožemių, jautrūs druskai (nesodinti arti kelių, kurie žiemą barstomi druska).

Pendula variegata- margalapė svyruolio forma. Lapai geltonomis dėmėmis.

Svyruoklis Svyruoklis PENDULA VARIEGATA PENDULA VARIEGATA