Dekoratyviniai Šermukšniai

Šermukšnių pasaulyje yra 85 rūšys ir šimtai veislių. Mūsų medelyne galima įsigyti apie 50 įvairiausių rūšių ar veislių... Kai kurių "dekoratyvinių" šermukšnių vaisiai ne tik gražūs, bet ir gana skanūs. 


Sorbus cashmiriana forma rožiniais vaisiais. Rudenį lapai rausvai violetiniai. Siaura laja. Derėti pradeda labai anksti ( neretai jau antrais metais), labai derlingi.

KIRSTEN PINK

Paprastojo šermukšnio svyruoklinė forma. Medžio aukštis priklauso nuo skiepijimo vietos. Žiedai iki 1cm skersmens, susitelkę stambiuose skydeliuose, balti. Žydi gegužės pabaigoj – birželio pradžioj. Mėgsta saulėtas ar dalinai užpavėsintas, drėgnokas vietas. Nemėgsta šarminių dirvožemių, jautrūs druskai (nesodinti arti kelių, kurie žiemą barstomi druska).

Pendula variegata- margalapė svyruolio forma. Lapai geltonomis dėmėmis.

Svyruoklis Svyruoklis PENDULA VARIEGATA PENDULA VARIEGATA

(Sorbus latifolia). Medis iki 16 metrų aukščio (skiepytas į paprastąjį šermukšnį užauga perpus mažesnis) ir 5-8 metrų pločio laja. Lapai 6-10 cm ilgio ir 5-8 cm pločio, plačiai elipsiški. Pamatinėje dalyje yra 1-3 poros palyginti negilių trikampiškai kiaušiniškų skiaučių. Kraštai aštriai pjūkliški. Lapų apatinė pusė pilkšvai ar baltai veltiniškai plaukuota. Rudenį lapai nusidažo ryškiai raudona spalva.Žiedai balti , stambūs 1,2-1,5 cm skersmens, susitelkę 7-10 cm skersmens puriuose skėtikuose žiedynuose. Žydi gegužės pabaigoj – birželio pradžioj. Vaisiai stambūs, iki 1,5 cm skersmens, kūgiški, geltonai rudos( bronzinės) spalvos, taškuoti. Valgomi , subręsta rugsėjo pabaigoj.