Dekoratyviniai Šermukšniai

Šermukšnių pasaulyje yra 85 rūšys ir šimtai veislių. Mūsų medelyne galima įsigyti apie 50 įvairiausių rūšių ar veislių... Kai kurių "dekoratyvinių" šermukšnių vaisiai ne tik gražūs, bet ir gana skanūs. 


Medis iki 7-8 m. aukščio ir 5,5m. skersmens laja. 1915 metais aptiktas Japonijoj. Lapija labai graži: vasarą- tamsiai žalia, pavasarį ir rudenį-gelsvai purpurinė. Apie 9mm skersmens, kartūs, ryškiai raudoni vaisiai- natūralus vitamininis priedas paukščių ir galvijų pašarui. Vitamino C yra keturis kartus daugiau, nei Sorbus aucuparia (219 mg %).

SORBUS RUFO-FERUGINEA SORBUS RUFO-FERUGINEA

Jaunų medelių laja tanki , kūgiška, vyresnių platesnė, tačiau išlieka gana taisyklinga, piramidinė. Jauni lapai ovališki, abipus sidabriškai plaukuoti, gelsvoka viršutine puse. Žiedai balti, kvapnūs. Vaisiai oranžiškai raudoni, su rudais taškeliais. Pakenčia dalinį pavėsį ir miesto sąlygas, vėjus, nereiklus dirvožemiui.

LUTESCENS

Medis iki 5metrų aukščio, išsidraikiusiomis, svyrančiomis šakomis. Labai panašus į paprastąjį šermukšnį. Nuo jo skiriasi elipsiškais, atvirkščiai kiaušiniškais lapais su siauresnėmis ir aštresnėmis skiautėmis.  Vaisiai smulkesni už paprastojo šermukšnio, ryškiai raudoni, labai kartūs. 

INCISSA